Jak odpowiednio dobrać męską kurtkę do okazji?

Chociaż powszechnie mówi się o tym, że to kobiety spędzają więcej czasu na zakupach i stale kupują nowe ubrania, warto nadmienić, że wraz z upływem lat, stereotyp ten ulega zmianom. Coraz częściej i co najważniejsze — chętniej — mężczyźni zaczynają interesować się światem mody. Chcą dobrze prezentować się na tle swoich pięknych wybranek i wyróżnić nienagannym stylem i elegancją.

Co zrobić, gdy nie wiemy, jakie ubrania wybrać? Która stylizacja będzie najlepsza? Gdzie szukać męskich ubrań dobrej jakości? Z pewnością te i wiele innych dylematów towarzyszy panom, którzy planują zakupy. Aby nieco ułatwić Wam to zadania w dzisiejszym poradniku skupimy się i podpowiemy, jakie kurki dobrać do danej okazji.

Jak odpowiednio dobrać męską kurtkę do okazji?

Mężczyźni lubią praktyczne rozwiązania, dlatego warto się na tym skupić i pamiętać o tym, czym kierować się podczas zakupów. Ważne jest to, aby kurtka oprócz danej okazji, sprawdziła się również podczas innych sytuacji. Rzadko, kupujemy ubrania, które raz wkładamy, więc w trakcie zakupów należy zadać sobie pytanie — kiedy to jeszcze włożę?

Poniżej przedstawiamy kilka stylizacji, które z pewnością pozwolą Wam dobrać odpowiednią kurtkę do danej okazji.

Kurtki na co dzień — do pracy i na randkę

Hitem ostatnich sezonów z pewnością są kurtki pikowane, które świetnie nadają się na każdą porę roku. Chociaż najczęściej wybierane są podczas okresu przejściowego, kiedy na dworze nie ma jeszcze wysokich mrozów. Prosty lub dopasowany krój i stonowane kolory to z pewnością te czynniki, które wyróżniają tego typu kurki. Istotne jest to, że świetnie sprawdzają w sportowych i eleganckich stylizacjach, więc można je założyć praktycznie na każdą okazję.

Kurtki do garnituru

Jeżeli często wkładamy garnitur i niekoniecznie przepadamy za płaszczami, warto zadbać o odpowiedni dobór kurtki. To, jaka będzie, zależy przede wszystkim od tego, czy będziemy czuć się w niej dobrze. Istotne jest to, aby kurtka była mierzona na garnitur, ponieważ bez tego, można później się tylko rozczarować. Również ważne jest to, aby taka kurtka nie była zbyt obcisła, ponieważ wpłynie negatywnie na ułożenie koszuli i marynarki. Garnitur sam w sobie przeważnie zapewni duże ciepło, dlatego kurtka powinna być przewiewna i nie za gruba, aby nie przepocić organizmu. Źle wyglądają kurtki, które są krótsze niż marynarka, dlatego powinny być nieco dłuższe od tych, które nosimy wiosną.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Wam wybrać idealną kurtkę nie tylko od święta!