Jesienna moda męska, czyli o jakich trendach warto wiedzieć?

Jesień to czas, kiedy trzeba zacząć zakładać nieco więcej ubrań, jako że pogoda potrafi się wyjątkowo popsuć. I o ile kobiety zwykle nie mają z tym problemu, bowiem po inspirację mogą sięgnąć gdziekolwiek w Internecie, gdzie aż roi się od artykułów na stronach internetowych, tak w przypadku facetów czasem zdarza się, że nie mają na kim się wzorować, a moda to dla nich trudne i niezrozumiałe pojęcie. Na szczęście istnieją ponadczasowe modele kurtek męskich na jesień, które zwyczajnie pokazują, że pójście w klasykę to zawsze dobry pomysł.

Hołd klasyce, czyli płaszcz męski idealny na jesienną słotę!

Pierwszą, bardzo ciekawą propozycją na jesień jest męski płaszcz. Wykonany z dobrych materiałów i dobrze skrojony z pewnością powinien znaleźć się w szafie każdego zadbanego mężczyzny. Ważne jest jednak, by dobrze dopasować go do figury i proporcji sylwetki, ponieważ tylko wtedy będzie prezentował się dobrze. Ponadczasowe i klasyczne są odcienie czerni, szarości i beżu – kolor płaszcza również powinien być dopasowany do urody właściciela.
Kolejna, ponadczasowa kurtka męska to skórzana kurtka ramoneska, która gości już obecnie prawie w każdej szafie, również męskiej. Facet w takiej kurtce nabiera od razu męskości, zadziorności, ale i seksapilu. Ponadto warto wspomnieć, że kurtka tego typu wykonana z porządnej skóry będzie trwała i nie zniszczy się tak łatwo, nawet jeśli będzie intensywnie eksploatowana.

Ponadczasowa moda, czyli o kurtce typu aviator

Nieco już zapomniana, ale nadal doskonale pasująca do praktycznie każdego typu sylwetki jest kurtka tzw. pilotka, która przypomina często typową ramoneskę, jednak różni się od niej tym, że jest puchowa i ocieplona, dlatego nada się do noszenia nawet późną jesienią lub zimą, kiedy temperatura potrafi drastycznie spaść. Kurtki pilotki mogą nam się kojarzyć z pewnością z modą kilka dekad temu, jednak ich ponadczasowy krój sprawia, że są dalej popularne w Polsce i na świecie.

Zadbaj o siebie – wybierz dobre okrycie wierzchnie!

Jesień to doskonała okazja na to, by nieco odświeżyć swoją szafę. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, by poczuć się dobrze we własnej skórze, a nowe kurtki z pewnością nam w tym pomogą. Mężczyźni też chcą wyglądać dobrze, jednocześnie nie rezygnując z wygody jaką zwykle preferują na co dzień. Dobrze dobrany strój wierzchni potrafi również zapewnić znaczną poprawę wizerunku, szczególnie jeśli postawimy na elegancką i stonowaną rzecz. Docelowo jednak to wygoda i funkcjonalność sprawdza się najbardziej, dlatego też to właśnie trzeba mieć najbardziej na myśli. Ponadczasowe modele kurtek męskich na jesień to nie tylko te wymienione wyżej, ale przede wszystkim to, co najbardziej do nas przemawia!