Kurtki przejściowe damskie plus size

Kobiety plus size, a zatem panie, które mają kilka nadprogramowych kilogramów, również mogą prezentować się świetnie. Coraz więcej marek modowych ma propozycje ubrań dla kobiet w większych rozmiarach. Warto wiedzieć, jak wybrać doskonałą kurtkę przejściową, która sprawdzi się nie tylko na wiosnę, ale też jesień.

Kurtki przejściowe damskie plus size

Czym są kurtki przejściowe? W ten sposób określa się kurtki, które są stworzone z myślą o wczesnej wiośnie. Proponowane są na przykład już na marzec, a także kwiecień czy maj. Poza tym kurtki przejściowe plus size nosi się też jesienią, począwszy od września. Dlatego właśnie warto wybrać modną propozycję, bo przyda się ona na sporą część roku. Czym charakteryzują się kurtki przejściowe? Powinny dobrze chronić przed wiatrem, chłodem, deszczem. Warto wybrać na przykład model z tkaniny hydrofobowej, która przydaje się w takie deszczowe dni. Świetną opcją będzie kurtka z kapturem.

Jak stylizować kurtki przejściowe damskie plus size?

W jaki sposób stylizować takie kurtki? To naprawdę nic trudnego. Jeśli brakuje pomysłów i inspiracji, można przeglądać, co proponują autorki blogów w internecie lub na Instagramie. Takie kurtki najlepiej wyglądają z obuwiem sportowym. Można nosić je z trampkami, sneakersami, a nawet kaloszami. Lepiej nie zakładać ich do butów na obcasie, chyba że są to krótkie sztyblety na niewysokim słupku. Wtedy można połączyć kurtkę z jeansami i właśnie takimi butami. Kurteczki przejściowe świetnie wyglądają z jeansami, a także dresami. Pod spód można założyć na przykład bluzę z kapturem, co też świetnie i modnie wygląda. Warto pamiętać o tym, że mają one sportowy charakter, dlatego nie są proponowane do eleganckich zestawów. W tym drugim przypadku lepiej zdecydować się na przykład na klasyczny trencz albo wełniany płaszcz oversize.