Zima w wygodnej i ciepłej kurtce jak znaleźć swój ideał

Zima to trudny czas dla mody. Z reguły każda z nas myśli tylko o tym, aby możliwie jak najskuteczniej się ochronić przed zimnem, wiatrem i śniegiem, a nie o tym, czy dobrze wygląda. Nie oznacza to jednak tego, że tych dwóch światów nie da się połączyć. Bez trudu dostać bowiem w sklepach można ciepłe kurtki, które charakteryzować się będą również wygodą i odpowiednią estetyką.

O czym pamiętać kupując kurtkę zimową?

Od strony praktycznej wybieranie ciepłej zimowej kurtki jest stosunkowo prostym zadaniem. Kluczowe w tym wypadku jest to, z jakiego będzie ona wykonana materiału, oraz co bardzo ważne, jakiego rodzaju będzie posiadała w sobie ocieplenie. Z reguły odradza się wybieranie kurtek posiadających zarówno wypełnienie, jak i wierzchnią stronę wykonane ze sztucznych materiałów. To prawda, będą one znacznie tańsze niż np. wełniane płaszcze, czy też piękne skórzane kurtki, lecz niestety będą również powodowały silne pocenie się ciała, co wynika z bardzo słabej cyrkulacji powietrza. Dodatkowo tego typu materiał nie słynie z solidności wykonania, co wiązać się będzie z dużym ryzykiem jego uszkodzenia.
A jaki typ kurtki najlepiej jest wybrać? Wszystko zależy do tego, czego się będzie od danej kurtki oczekiwało. Jeśli będzie to miała być kurtka stricte przeciwko dużym mrozem, dobrze jest wybrać kurtkę puchową, najlepiej taką, która wyposażona jest od razu w kaptur. Jeśli natomiast zależy nam na nieco większej elegancji, a także wyższym poziomie wygody, poleca się wybranie eleganckiego płaszczyka, który co prawda nie będzie aż tak ciepły, lecz będzie zdecydowanie bardziej estetyczny.

http://dobramoda1.pl

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Gdy kupuje się grubą puchową kurtkę, od razu widać, że będzie ona idealna na mroźne wieczory. Problem jednak w tym, że mało która z nas zwraca uwagę na to, jak taka kurtka kształtuje jej sylwetkę. Przykładowo, jeśli posiadamy masywniejszą wagę i sylwetkę, nie powinniśmy zakładać takiej kurtki, ponieważ jeszcze bardziej będzie ona wizualnie nas powiększała. To samo dotyczy także wzrostu. Jeśli jesteśmy nieco niższe, poleca się wybranie takiego modelu, który będzie wizualnie nas wydłużał. Ich, choć wydawać się to może trudne do zrealizowania, to oferta sklepów o tej porze roku jest przeogromna i z całą pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie.